ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 08:48

Zonguldak'ta uyuşturucu operasyonu

Zonguldakta uyuşturucu operasyonu


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Büro Amirliği (KOM) tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 4'ü çocuk 20 kişiden 11'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Perşembe sabahı 20 ayrı eve düzenlenen eş zamanlı operasyonda uyuşturucu madde sattıkları iddia edilen ve 'torbacı' olarak adlandırılan 4'ü çocuk 20 kişi gözaltına alınmıştı. Zanlıların Emniyette tamamlanan sorgularının ardından dün adliyeye sevk edilmişti. Zanlıların savcılıkta başlayan ve 17 saat süren ifadelerinin ardından bir kişi savcılık tarafından serbest bırakılırken, 19 kişi tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi. Saat 23.30'da sona eren mahkeme sonrasında 11 kişi tutuklandı.

Çocuklarının tutuklandığı haberini avukatlardan alan aile fertleri sinir krizi geçirdi. Kadınları yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Tutuklanan zanlılar teker teker aileleri ile görüştürüldükten sonra ekip araçlarına bindirilerek doktor raporu için Ereğli Devlet Hastanesi'ne götürüldü. 11 kişi daha sonra Beycuma Cezaevi'ne nakledildi.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER