ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 06:53

Zonguldak'ta kayıp balıkçının cesedine ulaşıldı

Zonguldakta kayıp balıkçının cesedine ulaşıldı


Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesi açıklarında ağ ile birlikte suya düşen balıkçı İsa Karakuş'un akşam saatlerinde cesedine ulaşıldı. Ereğli Devlet Hastanesi morguna kaldırılan cenazenin otopsinin ardından memleketi Ordu'ya gönderileceği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Ordu'dan, Ereğli açıklarına avlanmak amacıyla gelen balıkçı teknesinde çalışan 28 yaşındaki İsa Karakuş, dün akşam saat 23.00 sularında ağa takılarak denize düştü. Arkadaşlarının kurtarmak için çabaladığı İsa Karakuş, kısa süre sonra suda kayboldu. Ereğli Sahil Güvenlik ve Zonguldak İl afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri gün boyunca yapılan arama kurtarma çalışmasında bir sonuca ulaşılamadı.

Karakuş'un cesedini aramak için, Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi tarafından Zonguldak valiliğinden izin istendi. Verilen izin sonrasında olayın meydana geldiği yere giden iki balıkçı teknesi yaklaşık 40 dakika süreyle denize ağ attı. Yapılan çalışmanın ardından balıkçı İsa Karakuş'un cesedi denize düştüğü alanın yaklaşık 30 metre ilerisinde atılan ağlara takıldı.

Balıkçı teknesi ile Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı limanına getirilen İsa Karakuş'un cenazesi, ambulansla Ereğli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Karakuş'un arkadaşları morg çıkışında gözyaşlarına boğuldu.

ARAMA İZNİ VERİLSEYDİ DAHA ERKEN BULURDUK

Cesedin bulunması için devreye giren Su Ürünleri kooperatifi Başkanı Firuz Yılmaz "Arkadaşlar ağ atalım biz buluruz diyorlar. Ancak Sahil Güvenlik izin vermiyor. Biz de bunun üzerine milletvekili Ercan Candan ve vali beyi aradık. Akşam saatlerinde iki tane motor çıkardık. O sayede cesedi bulduk." dedi.

Cesedi bulan esnaflardan Yusuf Baykal ise konuşmasında yaklaşık 40 dakikalık çalışma sonrasında cesede ulaştıklarını söyledi. Baykal, "40 dakika ağ çektik. Aldığımız koordinatlara göre ağı çektik. 40 dakika sonra ceset ağın içinde geldi." şeklinde konuştu.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER