ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 11:17

Zonguldak'ta caddeler göle döndü


 Zonguldak’ta sabah saatlerinde bastıran ani yağış, kent merkezinde cadde ve sokakları göle çevirdi.

Sabah saatlerinde gök gürültüsüyle başlayan ani yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Islanmaktan kurtulamayan bazı vatandaşlar, otobüs durakları ve saçak altlarına sığındı. Rögar kapaklarının taşması sonucu bir iş hanına su girdi. Belediye ekipleri tıkanan su giderlerini açmaya çalıştı. Bazı kanalizasyon borusunun patlaması sonucu caddeye su taştı.

Belediyenin yetersiz kaldığını belirten bir esnaflar, “Bir anda yağdı. Rögarların tıkalı olması sonucu Emral Çarşısı'na su giriyordu, hemen kepenkleri kapattık. Belediye sınıfta kaldı.” dedi. Durakta mahsur kalan bir vatandaş ise “İşe giderken burada mahsur kaldık. Her yer adeta göle döndü.” şeklinde konuştu.

Belediye Temizlik ekipleri göle dönen caddelerde tıkanan mazgalları açma çalışması başlattı. Kentin en işlek caddesinde yağmurla birlikte gelen kum birikintileri ekipler tarafından temizlendi.

DERENİN ÜZERİ ÇÖP AKTI

Bu arada kent merkezinden geçen Üzülmez Deresi'nin üzeri adeta çöplerle doldu. Yağmur suyuyla yükselen dereye atılan evsel atıklar, suyla beraber Karadeniz’e aktı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER