ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:29

Zolan, Sarayköy’de ‘büyükşehir’i anlattı

Zolan, Sarayköyde büyükşehiri anlattı


Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, 'Büyükşehir Bilgilendirme Toplantıları' kapsamında Sarayköy ilçesini ziyaret etti. Başkan Zolan'ın gezisinin bazı bölümlerine Kaymakamı Aydın Apak da katıldı.

Bütün gün boyunca esnafı ziyaret eden Başkan Zolan, eşinin de Sarayköylü olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “ Gün boyunca gösterilen ilgi çok mutlu etti. Büyükşehiri anlatmaya, ihtiyaçları yerinde görmeye geldik. İyi ki gelmişiz. Sarayköylülerimizin beklentileri büyük. Merak etmeyin tüm beklentilerinizi öncelik sırasına göre bir bir yerine getireceğiz. Büyükşehirle birlikte Denizli kazanacak, Sarayköy kazanacak. Eskiden sadece İl Özel İdaresi kaynakları ile hizmet alan köylerimiz yasa ile birlikte hem bağlı bulundukları ilçeden hem de büyükşehir belediyesinden hizmet alır hale gelecek. Yani hizmet noktası ikiye çıkıyor.” dedi.

Günlük ihtiyaçları ilçe belediyeleri karşılarken Büyükşehir Belediyesi’nin ise daha büyük işlere imza atacağını dile getiren Zolan, “Kanalizasyon, arıtma, yol gibi ihtiyaçları büyükşehir karşılayacak. Yasada çok açık ifadeler yer alıyor. Ev yapmak istediğinizde sizler için farklı tip projeler üretilecek. Siz bunlardan istediğinizi seçebileceksiniz ve bunun için herhangi bir bedel ödemeyeceksiniz. Yasa Büyükşehir belediyelerine hayvancılığı ve tarımı destekleme yönünde de yetkiler veriyor. Gittiğimiz her yerde bize soruyorlar, ‘hayvancılık yapanların durumu ne olacak?’ diye. Kafanızı karıştırmak isteyenler var. Büyükşehir olunca hayvancılık yapılmayacak diyenler var. Buna itibar etmeyin. Şu an Denizli merkezde bin 600 ahırımız var ve biz bunların ilaçlamasını ücretsiz yapıyoruz. Kimse size burada hayvan besleyemezsin demez. Yeter ki komşunuza saygı gösterin, rahatsız etmeyin, sağlıklı temiz bir şekilde işinizi sürdürün.” diye konuştu.

Başkan Zolan, Denizli Belediyesi’nin hizmete sunduğu ve bir süreliğine Sarayköy’e kurulan Türkiye’nin en büyük çocuk şenliği programına da katıldı. Burada çocukların oyunlarına katılıp sevinçlerini paylaşan Başkan Zolan, çocuklarla ve ailelerle bol bol fotoğraf çektirdi. Zolan, Sarayköy’ün yanı sıra Tosunlar, Sığma, Uyanık, Ada, Ahmetli, Tepeköy, Köprübaşı, Sazak ve Karataş köylerine de giderek vatandaşlarla bir araya gelip büyükşehiri anlattı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER