ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 22:44

Ziyarete gitti, 20 metrelik inşaat çukuruna düştü


Ataşehir'deki akrabasına ziyarete giden 60 yaşındaki bir kadın kullandığı otomobille birlikte 20 metrelik inşaat çukuruna uçtu. Ters dönerek inşaat temelindeki çelik demirlere saplanan otomobildeki kadın uzun uğraşlar sonucu sağ olarak kurtarıldı.

Kaza saat 18.00 sıralarında Küçükbakkalköy Mahallesi, Nergiz sokak'ta meydana geldi. İddilara göre misafir olarak geldiği evden ayrılmaya çalışan Mevlüde Sunay Besler (60) sokakta manevra yapmak isterken kontrolünü kaybederek inşaat çevresini kapatan sac bariyerlere çarptı. Bariyerleri yıkan otomobil yaklaşık 20 metre yükseklikten inşaatın temeline düştü. Metrelerce yükseklikten zemine çakılan otomobil demirlerin üzerinde ters dönerek durabildi. Sürücü Mevlüde Sunay Besler ise otomobil içinde sıkıştı.

Gürültüyü duyarak kendilerini kenara atan inşaat işçileri ise kılpayı otomobilin altında kalmaktan kurtuldu. İşçilerin hemen itfaiye ve sağlık ekiplerine haber vermesi üzerine çok sayıda sağlık ve kurtarma ekibi gönderildi. Bu sırada bazı vatandaşlar kurtarma ekiplerini beklemeden yaralı kadını sıkıştığı yerden çıkarmak için büyük çaba gösterdi. İnşaat alanındaki demir levyelerle otomobilin kapısını açmaya çalışan vatandaşların çabaları sonuçsuz kaldı.

Bir süre sonra gelen sağlık ve kurtarma ekipleri ise inşaat alanına girmekte zorlandı. Güçlükle inşaat alanına girebilen kurtarma ekipleri yaklaşık 30 dakika süren çalışmalardan sonra yaralıyı sıkıştığı yerden çıkardı. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi inşaat alanında yapılan yaralı kadın daha sonra sedye üzerine konularak sıkıca bağlandı. Acılar içinde bağıran Besler'in inşaat alanından çıkarmak hiç kolay olmadı. Sağlık, itfaiye ve polis ekipleri yaralı kadını 20 metrelik inşaat çukurundan çıkarmak için dakikalarca ter döktü. Halatlar yardımıyla yukarıya çekilen yaralı kadın daha sonra sağlık ekiplerine teslim edildi. Ağır yaralı olarak Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Mevlüde Sunay Besler, hemen ameliyata alındı.

Bu arada kazayı duyan Besler'in yakınları ise olay yerine koştu. Bir yakını Besler'i o halde görünce gözyaşlarına daha fazla hakim olamadı. Bir süre ağlayan yakını daha sonra ambulansın peşinden hastaneye gitti.

Saniyelerle ölümden kurtulduklarını söyleyen inşaat işçileri ise o anları şöyle anlattı. 'Biz normal bir şekilde çalışıyorduk. Önce bağıranların seslerini ardından da gürültü duyduk. Başımızı kaldırdığımızda arabanın üzerimize geldiğini gördük. Saniyelerle kaçarak kurtulduk.'

Kazayı gören tanıklar ise kadının manevra yapmak isterken aniden inşaat çukuruna düştüğünü söyledi.

Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER