ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 13:35

Ziyaeddin Yağcı’dan Türkçe Olimpiyatlarına destek


AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren Türk okullarının, yakın bir zamanda Türkçeyi en çok konuşulan dil haline getireceğini söyledi.

Türkçe Olimpiyatları Adana Tertip Komitesi, Yağcı’yı ziyaret ederek pazar günü yapılacak 11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Adana Etkinliği’ne davet etti.

Tertip Komitesi Başkanı Savaş Daşkan ile üyeler Ali Çiftçi, Abdullah Koç ve Vecihi Koyuncu’yu makamında kabul eden İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, “İnsanımızın gönlünde taht kuran bu etkinlik için bütün randevuları iptal etmeye değer.” dedi.

Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren Türk okullarının, yakın bir zamanda Türkçeyi en çok konuşulan dil haline getireceğini dile getiren İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, “Bu çocuklarımız ilerleyen yıllarda kendi ülkelerinin yönetimlerinde yer alacaklar, kimi de iş adamı olacak. Türkçe konuşan bir dünya hayal olmasa gerek. İnsanımızda, bu öğrencileri sevgi ve sempatiyle karşılıyor, onlara alışıyor, ayrılırken ise üzüntü duyuyorlar. Bu da gösteriyor ki gönüllere köprü kuruluyor. Ben tüm Adanalı hemşerilerimi bu etkinliğe katılmaya davet ediyorum. Onların da gereken ilgiyi göstereceğine hiç kuşkum yok.” diye konuştu.

Türkçe Olimpiyatları Adana Tertip Komitesi Başkanı Savaş Daşkan, 2 Haziran Pazar günü saat 20.30’da Adana 5 Ocak Stadyum’unda gerçekleşecek ve 20 ülkeden 70 öğrencinin katılacağı Türkçe Olimpiyatları’nın Adana ayağına, vatandaşların rahatça ulaşabilmeleri için şehrin muhtelif yerlerinden ücretsiz otobüsler kalkacağını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER