ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 16:26

Zirve’ye TÜBİTAK’tan teşvik ödülü


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) bilim, özel ve teşvik ödüllerini kazananları açıkladı. TÜBİTAK’ın bilim özel ve teşvik ödüllerinde bu sene Zirve Üniversitesi de ödül almaya hak kazandı.

    TÜBİTAK tarafından yaptığı çalışmalarla gelecekte bilime uluslararası düzeyde önemli katkıda bulunabilecek niteliklere sahip 40 yaşını geçmemiş, hayatta olan bilim insanlarına verilen '2013 TÜBİTAK Teşvik Ödülü' Zirve Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zübeyir Çınkır'a verildi. Yapılan bu teşvik ödülleri ile bilime sağlanacak katkının önemine değinen Çınkır, bu ödüllerin uluslararası düzeyde büyük önem taşıdığını vurguladı.

    Gerekli zamanı ayırabilmenin ve motive edici akademik çalışma ortamını bulabilmenin bilimsel çalışmalardaki en önemli faktörlerden olduğunu düşündüğünü kaydeden Çınkır, “Sağladığı diğer destekler yanında özellikle bu ikisini Zirve Üniversitesi'nde bulmuş olmamdan dolayı üniversite yetkililerine, değerli çalışma arkadaşım olan hocalarımıza ve aileme teşekkürlerimi sunarım. Ülkemizin genç üniversitelerinden olan ve yüksek hedeflerle kurulan Zirve Üniversitesi'ni bu şekilde temsil edebilmenin benim için ayrı bir mutluluk kaynağı olduğunu belirtmek isterim.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER