ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 17:13

Zirveli öğrenciler Avrupa’da staj yapacak


 Zirve Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, Avrupa ülkelerinde hukuk bürolarında staj yapacak. Avrupa ülkelerinden Belçika, Almanya ve İngiltere’de bulunan çeşitli hukuk bürolarında staj yapma şansı bulan Zirve Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, Avrupa Birliği ülkelerinin hukuk sistemlerini yakından tanıma fırsatı bulacak.

Öğrencilerin için büyük bir fırsat yakaladığını dile getiren Zirve Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akif Kütükçü, “Öğrencilerimizin böyle fırsatlar bulması onların gelecekte, meslek hayatına girmeden önce deneyim kazanmalarına ve aynı zamanda yabancı dillerinin de gelişmesine katkı sağlamış olacak.” dedi.

Avrupa’da staj yapmanın öğrencilerin iş hayatına büyük katkılar sağlayacağını ifade eden Rektör Prof. Dr. Adnan Kısa, öğrencilerin sadece eğitim hayatlarında değil, iş hayatına atılmaları sürecinde destekçi olduklarını kaydetti. Rektör Kısa, ‘Öğrencilerimizin Avrupa ülkelerinde staj yapması iş hayatına girmeden önce edinecekleri deneyimler, başarıyı yakalamalarında büyük etken olacaktır. Öğrencilerimize Zirve Üniversitesi olarak eğitimleri dışında birçok imkan sunuyoruz. Öğrencilerimiz kendilerine sunulan bu fırsatları değerlendirmelidir.” diye konuştu. Kısa, öğrencilerin bir yıl İngilizce eğitim aldığı için ülkelerde iletişim kurmakta sıkıntı yaşamayacaklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER