ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 19:13

Zirve'de 87. duruşma


Zirve Yayınevinde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesi olayına ilişkin davanın 87. duruşmasında, tutuklu sanık Haydar Yeşil, savunmasına devam etti.
Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanıklar Mehmet Ülger, Haydar Yeşil, Ruhi Abat, Murat Göktürk, Mehmet Çolak, Abdullah Atılgan, Adil Akçay, Adem Gedik, Levent Ercan Gelegen, Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım, Salih Gürler, Cuma Özdemir, Hamit Çeker ve Hüseyin Yelki hazır bulundu.
Yeşil, savunmasında, davanın tanığı ve sanığı İlker Çınar, tanıklar Yaşar Adak ve Veysel Şahin, gizli tanık Adıyaman'ın ifadelerinin doğru olmadığını ileri sürerek, "İllegal faaliyetler içinde gösterilerek toplumda itibarsızlaştırılmamız hedeflenmiş ve başarılı olunmuştur" dedi.
Söz alan Hüseyin Yelki ise tahliyesini talep etti.
Cezaevi görevlilerinin kendisi hakkında olumsuz konuştuklarını savunan Yelki, "Benim için 'Ermeni yanlısı, bölücü. Bu tür insanları yaşatmamak lazım' diyorlar. Can güvenliğim yok. Tahliyemi talep ediyorum" diye konuştu.
Mahkeme Heyeti Başkanı Hayrettin Kısa da Yeşil'in savunmasını bitirmesi durumunda, tahliye taleplerini görüşeceklerini söyledi.
Ruhi Abat, Abdullah Atılgan ve Emre Günaydın'ın mazeret bildirerek pazartesi yapılacak duruşmaya katılmama istekleri mahkeme heyeti tarafından kabul edildi.
Davanın 88. duruşması pazartesi günü saat 09.30'da görülecek.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER