ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2014 Salı 11:12

Zirve Üniversitesi Mali’ye örnek olacak

Zirve Üniversitesi Maliye örnek olacak


Mali’deki eğitim kalitesini yükseltmek için araştırmalar yapan Mali Milli Eğitim Bakanı Mme Togola Marie Jacqueline Nane, Türk okullarının başarısını araştırmak için Zirve Üniversitesi’ne geldi.

Zirve Üniversitesi Rektör Yardımcısı Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Töremen, Mali Milli Eğitim Bakanı Mme Togola Marie Jacqueline Nane’yi makamında ağırladı. Zirve Üniversitesi Kampusu’nu gezen ve eğitimi hakkında bilgi alan Nane, “Zirve Üniversitesi’ne tek kelime ile hayran kaldım. Zirve Üniversitesi hem akademik kadro zenginliği açısından hem teknoloji ile donatılarak öğrencilerine bir çok imkan sağlaması açısından hem de öğrencilerine verdiği değer açısından takdirimi kazandı. Eğitim kalitemizi yükseltmek için, eğitim seviyesi yüksek olan ülkeleri ziyaret ederek ve bilgiler alarak kendi sistemimize uygulamaya çalışıyoruz. Zirve Üniversitesi’nin de bize bu yönde olumlu katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Burada kuracağımız ikili ilişkilerle Zirve’nin tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz.” diye konuştu.

Töremen de “Üniversitemizde eğitim programları bilgi, beceri, etik ve araştırma temelli olarak kurgulanmıştır. Her öğrencinin, danışman öğretim üyelerinin kontrolünde, eğitimlerinin ilk yılından itibaren aktif olarak araştırma laboratuvarlarında ve ilgili sektörde mezun olmadan bilimsel ve pratik bir alt yapı kazanması hedeflenmektedir. Bu amaçlar doğrultusunda verdiğimiz eğitimle öğrencilerimizi en iyi şekilde mezun ediyoruz. Bilgilerimizi Mali Milli Eğitim Bakanı ile de paylaşarak, eğitim seviyelerine katkıda bulunmaya hazırız.” şeklinde konuştu.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER