ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 14:00

Zirve, ikinci mezunlarını verdi


Güneydoğu'nun ilk özel üniversitesi olan Zirve Üniversitesi, meslek yüksek okulu, sosyal bilimler ve fen bilimleri enstitüsü ile formasyon bölümlerinden toplam 255 öğrencisini mezun etti.

Zirve Üniversitesi spor salonunda gerçekleştirilen mezuniyet programının sunuculuğunu Vatan Şaşmaz gerçekleştirirken programa, Gaziantep Valisi Erdal Ata, İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu, Nejat Koçer, Mehmet Şeker, Zirve Üniversitesi Rektörü Adnan Kısa, Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Taner Nakıboğlu, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Cahit Nakıboğlu, Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Osman Metli, İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, ve çok sayıda veliler katıldı.

Törende mezun olan gençlere seslenen Zirve Üniversitesi Rektörü Adnan Kısa, “Bu sene ikinci mezunlarını veriyoruz. Bundan 5 yıl önce hayal kurduk ve bu hayali gerçekleştirdik. Bir üniversite kurmanın değil, mezun öğrenci vermenin hayalini kurduk. Gerçekleştirdiğimiz bu hayali daha da ileri taşımak istiyoruz. Üniversitemiz kurulduğunun 5’inci yılında 5 bin 500 öğrenci kapasitesine ulaşmış bulunuyor. 8 fakülte, 3 enstitü, 1 meslek yüksek okulu, 1 yabancı diller meslek yüksek okulu, toplamda 30 lisans ve ön lisans, 19 yüksek lisansa ve doktora programına sahip bulunuyoruz. Büyük bir aile oluyoruz.” şeklinde konuştu.

Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Taner Nakıboğluda, “Çok heyecanlıyız. Sizleri eğitimin zirvesinden yaşamın zirvesine doğru uğurluyoruz. Sizin başarılarınızla gurur duyacağız. Her zaman yanınızda olacağız.” dedi. Mezun olan öğrencileri kutlayan Gaziantep Valisi Erdal Ata, Zirve Üniversitesi’nin önümüzdeki yıllarda 8 bin, daha sonra 15 bin öğrenciye ulaşacağı belirtti. Ata, “Temennim ismine layık olan zirve gibi ülkemizdeki 200’e yakın üniversite arasında ismine layık bir üniversite olacak. Zamanla en çok tercih edilen üniversiteler arasına girecek. Mezun olan öğrencilerimize de başarılar diliyorum.” dedi.

Zirve Üniversitesi’nin bu yıl ki birincileri şu şekilde: Bilgisayar Programcılığı 1. Ayşe Döndöş. Döndöş aynı zamanda okul birincisi oldu. Adalet Bölümü 1. Sümeyra Öncü. Büro yönetmi bölümü 1. si Fatma Değer, Dış Ticaret Bölümü 1.si Muhammet Çelik, İşletme Yönetimi Bölümü 1. si Meltem Ciritoğlu, Sosyal Bilimler Sınıf Öğretmenliği Bölüm 1.si Nurten Tan, Fen Bilimler Elektrik Elektronik Bölüm 1. si Muhammet Zadi Gök.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER