ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 16:21

Zirve Fest 2013 başladı

Zirve Fest 2013 başladı


Zirve Üniversitesi’nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kültür, Sanat ve Spor Şenliği (Zirve Fest 2013) başladı.

Açılışta konuşan Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, “Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kültür, Sanat ve Spor Şenliği, her yıl olduğu gibi yine öğrencilerimizin yorucu bir öğretim yılının ardından stres atmalarını sağlamalarına ve yine eğlenirken öğretmek amacıyla düzenlendi. Bütün öğrencilerimize ve misafirlerimize iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

Uluslararası Kültür Festivali’nin gelenek haline geldiğini belirten Kısa, “Üniversitemizde 500’e yakın yabancı öğrenci bulunmaktadır. Bu etkinliklerle öğrencilerimizin kültürel aktivitelerini daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Tüm bunlar da Zirve Üniversitesi’nin uluslararası bir üniversite olduğunu göstermektedir.” diye konuştu.

Kurdele kesiminin ardından, yabancı öğrenciler tarafından düzenlenen 52 farklı ülkenin tanıtım stantlarını gezen Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Taner Nakıboğlu, Prof. Dr. Adnan Kısa ve Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, stantlarda sunulan yöresel yemeklerin tadına baktı.

Bugün açılışı gerçekleştirilen Zirve Fest 2013, 8-9 Mayıs tarihlerinde de birbirinden renkli etkinlikler, söyleşiler ve konserlerle devam edecek. Şenlikler kapsamında, Türk sinemasının önemli isimlerinden Türkan Şoray, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk ve oyuncu Tolgahan Sayışman gibi ünlü isimlerin söyleşilerinin yanında Kolpa ve Manga grupları da festival alanında sahne alacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER