ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 15:37

Ziraatçilere CBS eğitimi verilecek

Ziraatçilere CBS eğitimi verilecek


Ahiler Kalkınma Ajansı ile ortak çalışma başlatan Kırıkkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanlarını Coğrafi Bilgi Sistemleri Eğitimi Projesi (CBS), hakkında bilgilendirecek.

Ahiler Kalkınma Ajansı’na 2012 yılı Kasım-Aralık döneminde CBS, için destek istediklerini açıklayan Kırıkkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Kırbaş, başvurunun Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından onaylandığını söyledi.

Ahiler Kalkınma Ajansınca sağlanan destek kapsamında projeye ortak olan 8 ilçe müdürlüğünün personellerinden oluşan 20 kişilik verileceğini açıklayan Kırbaş, “Gruba CBS konusunda eğitim verilecektir. Eğitim sonunda müdürlüğümüzde kurulması düşünülen CBS biriminde görev yapacak personellerin eğitimi sağlanmış olacaktır. Söz konusu projenin sözleşmesi 31.01.2012 tarihinde Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Cengiz Aktaş ile Nevşehir’de Kalkınma Ajansının Merkezinde imzalayacağız.” dedi.

Kırbaş, sözleşmenin imza edilmesi ile CBS’nin başlanacağını kaydetti. Kırıkkale tarımına ve bölgeye katkı sağlayacak yeni projeler beklediğini belirten Ajans Genel Sekreteri Aktaş, projede emeği geçenlere ve Kırbaşa’a teşekkür ederek başarılar diledi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER