ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 11:03

Zihni Aldırmaz liseli tiyatrocuları kutladı

Zihni Aldırmaz liseli tiyatrocuları kutladı


Adana Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen 28’inci Liseler Arası Tiyatro Şenliği’ne katılan okullar için ödül töreni düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda oyunlarını sergileyen liseli tiyatrocular plaket, teşekkür ve katılım belgelerini Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın elinden aldı. Törende konuşan Zihni Aldırmaz, 1981 yılında Büyük Önder Atatürk’ün 100. doğum yılı dolayısıyla başlatılan şenliğin bu yıl 28’incisinin düzenlediğini hatırlatarak, katılım sağlayan tüm öğrencileri kutladı.

Bir insanın her mevkiye gelebileceğini ancak sanatçı olamayacağını anlatan Zihni Aldırmaz, “İnsanları insan yapan sanattır. Bir kent sanatçılarıyla kent kimliği kazanır. Bu şenliğe emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, şenliğe verdiği büyük katkıdan dolayı Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Müdürü İsmail Timuçin’i de kutladı. İsmail Timuçin’in tiyatrodan sinemaya kadar sanatın her dalında Adana’ya büyük katkı verdiğini vurgulayan Zihni Aldırmaz, “Sanatsal anlamda çok önemli işler yapıyor. Kendisini kutluyor ve teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı. Zihni Aldırmaz konuşmasının ardından şenliğe katılan okulların müdürlerine plaket, öğretmenlere teşekkür belgesi ve öğrencilere de katılım belgelerini verdi. Öğrencileri tek tek kutlayan Zihni Aldırmaz törenin son bölümünde öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER