ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 14:58

Zihinsel engelli kadına silah ruhsatı iddiası


Batman’da, görme engelli bir vatandaş, yüzde 70 zihinsel engelli raporlu eşine silah ruhsatı verildiğini iddia ederek, sorumlular hakkında soruşturma açılmasını istedi.

Batman’ın Kozluk ilçesi Cevizli köyünde ikamet eden görme engelli Hasan Yalçın (35) isimli vatandaş, zihinsel engelli eşine silah ruhsatı verildiğini, yapılan hatanın düzeltilmesi istedi.
Eşinin, yüzde 70 zihinsel engelli olduğunu iddia eden Yalçın, hastaneden aldıkları yüzde 70 raporu ile özürlü maaşına başvurduklarını ve eşi Mensure Yalçın’a ait zihinsel engelli raporları olmasına rağmen, eşinin kendisinden habersiz hastaneden sağlam raporu aldığını, ardından da silah ruhsatlı aldığını iddia etti.

Eşine sağlam raporu veren hastane ve silah ile silah ruhsatı verenler hakkında soruşturma açılmasını isteyen Yalçın, bu silahın başlarına bela olduğunu söyledi.

Hastane yetkilileri ise söz konusu Mensure Yalçın’a sağlam raporu verildiğine dair sistemde herhangi bir kaydın bulunmadığını, ancak Mensure Yalçın’ın muayene olmuş olabileceğini ve elden form verilmiş olabileceğini söylediler.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER