ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 12:11

Zeytinburnu’nda kuyumcu soygunu


Zeytinburnu’nda bir kuyumcuya gelen 3 soyguncu, 500 bin liralık altını çaldı. Polis biri kadın 3 soyguncunun peşine düştü.

Hoca Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde bulunan kuyumcuya saat 10.00 sıralarında gelen biri kadın 3 kişi, müşteri gibi davranarak içeri girdi. Bir süre kuyumcu ile sohbet edip fiyat soran 3 kişi daha sonra silahla tehdit ettikleri kuyumcu Serdar Ateş’i el ve ayaklarını koli bandıyla bağlayarak etkisiz hale getirdi. Soyguncular kuyumcuda bulunan piyasa değeri yaklaşık 500 bin lira olan altını alıp yaya olarak hızla olay yerinden uzaklaştı. Elleri ve ayakları bağlı kuyumcunun bağırması üzerine çevrede bulunan esnaflar soygunu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri kuyumcuda parmak izi çalışması yaptı. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis soyguncuların eşgalini belirlemeye çalışıyor.

Kuyumcunun yanında bulunan bir esnaf olayı şöyle anlattı: "Biz ilk anda bir şey görmedik. Kuyumcu arkadaşımız hırsız var diye bağırınca haberimiz oldu. Yaya olarak kaçmışlar." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER