ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Temmuz 2014 Cumartesi 15:27

Zeytinburnu’nda gergin anlar

Zeytinburnunda gergin anlar

Zeytinburnu’nda yaşanan patlamada olay yerine gelen yaralı yakınları gözyaşlarına boğuldu.


Zeytinburnu’nda yaşanan patlama sonrası olay yerine gelen yaralı yakınları gözyaşlarına boğuldu. Yaralı yakınları ile görevliler arasında zaman zaman gerginlik yaşandı.

Zeytinburnu’nda yaşanan patlamada aralarında bir itfaiye erinin de bulunduğu 8 kişi yaralandı. Patlamayı haber alan yaralı yakınları olay yerine akın etti. Vatandaşlar gözyaşları içerisinde yakınlarından haber alabilmek için yetkililerden yardım istedi. Bu sırada vatandaşlarla görevliler arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Gerginlik, araya girenler sayesinde büyümeden önlendi.

“Patlama bir anda oldu”

Öte yandan, patlamaya tanık olan vatandaşlar, korku dolu dakikaları anlattı. “Patlama bir anda oldu” diyen bir görgü tanığı, “Pastane imalathanesinin olduğu yerdi. Yan tarafta karton jiletin bir anda yanmaya başladı. Patlamayla birlikte. İçerisi çok kalabalıktı. Bina da bir bomba patlamış gibi çok sarsıldı” diye konuştu.

Korkudan kuaföre giren bir kadın da, “Yakınım bana her zaman diyordu ki bir gün burası patlayacak. Elektrik kontak yapıyor, binadan su akıyor falan diyordu. Bende o yakınımı merak ediyorum, nerede acaba” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da olay yerine gelerek patlamanın nasıl olduğuna ilişkin vatandaşlardan ve görevlilerden bilgi aldı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER