ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Temmuz 2014 Salı 18:03

Zerrin Özer'den suç duyurusu

Zerrin Özerden suç duyurusu

Zerrin Özer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladığı vizyon toplantısına katılmasına ilişkin 50 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.


Sanatçı Zerrin Özer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladığı vizyon toplantısına katılmasına ilişkin sosyal medyada, kendisi hakkında haksız eleştiri ve hakarette bulunan 50 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan sanatçı Zerrin Özer'in avukatı Oğuz Çelik, daha sonra da yazılı açıklamasını basın mensuplarına dağıttı.

Avukat Çelik, müvekkilinin Başbakan Erdoğan'ın Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği toplantıya katılmasından dolayı sosyal paylaşım siteleri olan Twitter ve Facebook üzerinden haksız eleştirilere ve hakaretlere maruz kaldığını açıkladı. Bunun üzerine Özer'in, toplumun her bireyi gibi fikirlerini ifade etmekte, demokratik haklarını kullanmada özgür olduğunu belirttiğini hatırlatan avukat Çelik, "Fakat, sosyal medya üzerinden bir takım kişiler, eleştiri sınırlarını aşan sözler ve paylaşımlarda bulunmuş, ağza alınmayacak şekilde hakaret ve küfür etmişlerdir." ifadesine yer verdi.

Sosyal medyada üzerinden yapılan bu paylaşımların sanatçı Özer'i fevkalade yaraladığını ve üzüntüye boğduğunu belirten Çelik, müvekkilinin şahsına, inancına, sanatçılığına, şerefine ve onuruna hakaret eden kişiler hakkında kamu davası açılarak cezalandırılması talebiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Suç duyurusunun, paylaşımları ile hakarette bulunduğu tespit edilen 50 kişi hakkında yapıldığı öğrenildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER