ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 14:26

Zekeriya Öz görevden alındı

Zekeriya Öz görevden alındı

Yolsuzluk operasyonunda görev değişikliği.


Soruşturmaya 2 ek savcı atandı. İsimlerin HSYK'ya bildirildiği öğrenildi. Ancak, savcıların isimleri henüz belli değil.

Öte yandan operasyonda dosyaya nezaret etme görevi Zekeriya Öz'den alındı. Dosyaya Başsavcı Turan Çolakkadı nezaret edecek.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Zekeriya Öz'ün dosya ile ilişiğinin kesilmesinden hemen önce AK Parti Genel Merkezi'ne girişte basın mensuplarının sorularını cevapladı.

İstanbul merkezli yürütülen rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu yürüten savcıların görevden alınması iddiaları ile ilgili olarak Ergin, rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasını yürüten savcıların görevden alınması diye bir şeyin olmadığını söyledi.

"Bu konuda herhangi bir şey olmadığını dün HSYK da açıkladı, biz de açıkladık. Herkes kendi işine bakıyor şu anda..." dedi.

BAŞSAVCILIKTAN OPERASYON AÇIKLAMASI

İstanbul Başsavcılığı'ndan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, amacın hakikatlerin ortaya çıkarılması olduğu vurgulandı. Açıklamada, ''2012'den itibaren 3 soruşturma başladı'' ifadesine yer verildi.

İstanbul Başsavcılığı, İstanbul merkezli yürütülen yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

3 ayrı soruşturmanın başlatıldığı belirtilen açıklama, ''2012'den itibaren 3 soruşturma başladı. Destek için 2 savcı daha görevlendirildi. Amaç hakikatlerin ortaya çıkarılması'' ifadesi yer aldı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER