ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 17:09

Zeka Oyunları Yarışması Gaziantep’te


Türkiye Zeka Vakfı tarafından Türkiye genelinde 17’incisi düzenlenen ‘Oyun 2012 Zeka Oyunları Yarışması’, Özel Sanko Okulları ev sahipliğinde yapıldı.

Yarışmanın Güneydoğu Anadolu Bölgesi merkezi, dördüncü kez Özel Sanko Okulları oldu.
Öğrencilerin analitik düşünme, mantık yürütme ve problem çözme alışkanlıklarını ve yeteneklerini geliştirmeye katkıda bulunması amaçlanan yarışmanın yarı finalinde, ilk elemede barajı geçen öğrenciler yarıştı. Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Antalya olmak üzere beş merkezde yapılan yarışmada, barajı geçen Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden 576 ve Özel Sanko Okulları’ndan 71 öğrenci yarı finalde yarıştı.

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, Zeka Oyunları Yarışması yarı finalinin Gaziantep’te yapıldığı ilk okul olma özelliği yanında, dördüncü kez ev sahipliğini üstlendiklerini anımsattı. Güneydoğu’daki öğrenci katılımıyla Ankara’nın önüne geçtiklerine işaret eden Köylüoğlu, Özel Sanko Okulları’ndan da yarı finalde yarışan öğrenci sayısının önceki yılların çok üzerinde olduğunu belirtti.

Uyguladıkları ‘’Sanko Eğitim Modeli (SEM)’’ ile öğrenciyi akademik, sosyal, sportif ve sanatsal yönden tam donanımlı yetiştirdiklerini vurgulayan Köylüoğlu, Ankara’da yapılacak yarışmanın finalinde yer alacak öğrencilere başarılar diledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER