ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 18:29

ZEKA, 2023 vizyonunu ele aldı

ZEKA, 2023 vizyonunu ele aldı


Zafer Kalkınma Ajansı’nın (ZEKA) 2014–2023 yılları arasına ait bölge planı bilgilendirme toplantısında 2023 vizyon çalışmaları ele alındı.

Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) salonundaki toplantıda konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, kalkınma ajanslarının ülkenin kalkınma planlanmasında dikkate alınması gerektiğini söyledi. Balkanlıoğlu, ''Bölgesel kalkınma ajansların kabul ettikleri materyaller, sunular ve yöredeki akil insanlar görüşleriyle hazırlanan planlar ülkenin genel kalkınma planlanmasında dikkate alınacaktır. Bundan sonra bölgemizde yatırım yapmak isteyen yatırımcılar bizim kalkınma ajanslarının uygun görmesi halinde yatırım yapma durumunda olacaklardır." dedi.

Toplantıda daha sonra planlama ve Ar-Ge Bölüm Başkanı İskender Cem Leblebici tarafından tamamlanan çalışmalar, bölgesel politikalar, 2023 vizyonu konusunda sunum yapılarak bilgi verildi.

Toplantıya ZEKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Conkar, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ZEKA Genel Sekreter Vekili Veli Oğuz, Ajansın Planlama ve Ar-Ge Bölüm Başkanı İskender Cem Leblebici, Planlama ve Ar-Ge Uzmanı Yakup Peker ile ZEKA Afyonkarahisar Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İbrahim Tuğrul Çınar katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER