ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2014 Çarşamba 19:53

Zehirli ayakkabı mı bu hale getirdi?

Zehirli ayakkabı mı bu hale getirdi?

Esra Cevher aldığı ayakkabıyı giydiği ilk gün ayaklarında yaralar çıkması akıllara zehirli ayakkabı şüphelerini getirdi.


Çin’den ithal edilen ‘zehirli ayakkabılar’ın piyasa sürüldüğü bilgisinin Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli tarafından doğrulanması paniğe yol açtı. Çok sayıda tüketici sayıları binlerle ifade edilen ayakkabılardan alıp almadıklarının endişesini yaşıyor. Esra Cevher ise söz konusu ayakkabılardan aldığı endişesini taşıyanlardan.. Zehirli olarak Türkiye'ye getirilen ayakkabıların ağırlıkla Çin'den gelen 'çakma', taklit ayakkabılar olduğunu belirtiliyor.

Bakan Canikli de dün bu iddiaya ilişkin bilgilere doğrulayarak "Maalesef bu eşya iç piyasaya satılmış görünüyor. Ne kadarı piyasaya sürüldü ona bilemiyoruz. Bazı marka isimleri var ama aynı markanın sağlıklı ürünleri de var. İmha edilmesi gereken 33 bin çift ayakkabı var" dedi.

BİR GECEDE BU HALE GELDİ

Esra Cevher (18), kanserojen madde içerdiği belirtilen ayakkabılardan aldığı şüphesini taşıyor. Cevher söz konusu ayakkabıyı, bir çok markayı bünyesinde satan bir mağazadan aldığını ifade ederek “Bu ayakkabıyı geçtiğimiz temmuz ayında aldım. Yağmur yağdığında ayaklarımda kızarıklıklar oluşmaya başladı. Ayakkabıdaki boyanın aktığını düşünüyorum. Bir süre giymedim. Geçtiğimiz eylülde yine giydim. Ayağımda kızarılık ve morarma oldu. En son bir hafta önce yine giydim ve bir günde ayaklarımda kızarıklık, morarma ve su toplama oluştu. O gece sabaha kadar acıdan uyuyamadım. Hastaneye gittim. Doktor bana bu durumun, ayakkabılardan kaynaklandığını düşündüğünü, laboratuvarda baktırmam gerektiğini söyledi. Daha sonra ilaç filan verildi. Ama ayaklarımdaki sorun devam etti. Daha sonra başka bir doktora gitti. O doktor da ayakkabılarımı laboratuvarda inceletmemi söyledi. Şimdi ayakkabıları inceleteceğiz” dedi.

Kaynak : Hürriyet

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER