ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 17:43

Zehir tacirleri, yakayı ele verdi

Zehir tacirleri, yakayı ele verdi


Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi Narkotik Büro ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, daha önce ambulansla esrar taşırken yakalanan şahıslarla bağlantılı oldukları iddia edilen 6 kişi, 157 kilogram esrarla yakalandı.

Edinilen bilgilere ve iddialara göre; İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi Narkotik Büro ekipleri, aldıkları bir duyumu değerlendirerek, geçtiğimiz aylarda hasta nakil ambulansı ile doğu illerinden Kocaeli ve çevre illerde pazarlanmak üzere esrar maddesi getirileceğini tespit etti. Şahıslar ekipler tarafından takibe alındı. Uyuşturucu yüklenen ambulans yolda bozuldu. Bunun üzerine bir çekiciye konularak yola devam edildi. Şahısları takip eden emniyet güçleri araç Kocaeli’ne girince operasyon için harekete geçti. Ambulansta yapılan aramada şoför ve yanında bulunan şahıs gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Mustafa D. ile Fikret G. tutuklandı. Ancak şahısların bağlantıda olduğu kişilere yönelik takibat devam etti.

YİNE ARAÇLARI BOZULDU

Şahısların yine yüklü miktarda uyuşturucu getirme hazırlığında olduğunu tespit eden Kocaeli polisi, çalışmalarını yoğunlaştırdı. Çete lideri olduğu iddia edilen Yusuf S. (35) önce yine İstanbul’da bir ambulans şirketinin sahibi olan Semih K.(27) ile görüştü. Yine esrarı ambulansa yükleyerek sevk etmek istedi. Ancak Semih K. son anda bundan vazgeçti. Bu defa bir TIR kiralayarak esrarın içinde bulunacağı minibüsü TIR'ın kasasında taşımak isteyen Yusuf S. anlaşma sağlayamayınca bu düşünceden vazgeçti. Uyuşturucu maddeleri bir minibüse yükleyerek Lice ilçesinden yola çıkan şahıslar, Diyarbakır’a yaklaştıklarında minibüs aniden bozuldu. İlk operasyonda ambulansları ikincisinde ise minibüsleri bozularak yolda kalan şahıslar, yine bir çekici çağıracakları sırada takipte olan polis ekipleri operasyon için harekete geçti.

5 KİŞİ TUTUKLANDI

Araçta bulunan Yusuf S. Bülent G.(38) ve Süleyman A.(34) gözaltına alındı. Aracın arkasında yapılan aramada 157 kilogram esrar maddesi ele geçirildi. Ekipler daha sonra İstanbul polisi ile irtibata geçerek uyuşturucu maddeyi almak için bekleyen Kenan E.(31) ile Semih K.(34) isimli şahısları İstanbul’da, yine uyuşturucuyu İzmir’de teslim alacak Ömer G.'nin (37) yakalanması için İzmir’de operasyon düzenlendi. Operasyonla yakalanan şahıslar Kocaeli’ne getirildi. Olayla ilgili olarak adliyeye sevk edilen şahıslardan Semih K. serbest bırakılırken diğer 5 kişi tutuklandı. Ayrıca daha önce ambulansla esrar yakalatan ve cezaevinde bulunan 2 şahıs hakkında da işlem yapıldı. Olayla ilgisi olan 3 kişiyi yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER