ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 19:12

'Zafer Bayramı Dağ Bisikleti Halk Yarışları' yapıldı

Zafer Bayramı Dağ Bisikleti Halk Yarışları yapıldı


Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Tekirdağ merkeze bağlı Nusratlı köyünde, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla 'Zafer Bayramı Dağ Bisikleti Halk Yarışları' yapıldı.

15 yaş altı, 19 yaş altı ve 19 yaş üzeri erkekler olarak belirlenen kategorilerde yapılan yarışlar, Nusratlı köyü meydanından başlayarak ve köy etrafında oluşturulan 3.3 kilometrelik parkurda, kategorilere göre 3 tur, 5 tur ve 7 tur üzerinden gerçekleştirildi. ​Zaman zaman ufak kazaların da olduğu organizasyonda, yarışmacılar kıyasıya bir mücadele sergiledi.

Lüleburgaz Bisiklet Kulübü Derneği'nin kurucusu Gökhan Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Buradaki organizasyona gerçekten arkadaşlar büyük emek vermişler. Parkuru gördük, gerçekten çok zor inişler var. Hatta antrenman yaparken birçok kişi düştü. Etkinliğin çok güzel olduğunu düşünüyorum. İnsanlar, bisiklete daha çok yönelir ve bisiklet sporu daha da artarak gelişir diye umut ediyoruz. Gelişmiş bir toplum olmamız için bisikletin de gerekli olduğunu düşüyorum." dedi. Yarışmalar, kategorilerinde dereceye giren bisikletçilere madalya ve çeşitli hediyelerin birlikte takdim edilmesiyle son buldu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER