ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 11:44

Zabıtayı görünce düzeldi

Zabıtayı görünce düzeldi


İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Fatih’te dilenci operasyonu yaptı. Kucağında küçük çocuklarla dilenen ve sakat numarası yapan çok sayıda dilenci yakalandı. Felçli numarasıyla dilenen bir kişinin zabıta aracını görünce bir anda düzelmesi dikkatlerden kaçmadı.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, insanların duygularını sömürerek dilencilik yapan şahıslara yönelik Kocamustafapaşa’da operasyon gerçekleştirdi. Özellikle kucağındaki küçük çocuklarla dilencilik yapan kadınlar ekipler tarafından birer birer toplandı. Görüntü alan gazeteciye tepki gösteren kadınlardan biri, ‘Küçük çocuklarla neden duygu sömürüsü yapıyorsunuz?’ sorusuna ise cevap vermedi.

Vatandaşların artan şikayetleri üzerine gerçekleştirilen operasyonda sakat numarasıyla vatandaştan para isteyen şahıslar da toplandı. Kendisini felçli gibi gösteren ve güçlükle yürüyormuş numarası yapan Aydın A. isimli şahıs da ekiplerden kaçamadı. Uzun süre cadde ve sokaklarda bu şekilde dolaşan şahıs, vatandaşlardan para topladı. Vatandaşlar, şahsın sattığı çikolataları almadan kendisine para verdi. Yardımsever vatandaşlar, şahsın sağlıklı olduğunu öğrendiğinde ise büyük şaşkınlık yaşadı. Bazı vatandaşlar, şahsı felçli olarak bildiklerini söyledi.

Kaldırımda yürümeye devem eden şahıs, zabıta ekiplerine ait aracı gördüğünde ise önce elindeki kutuyu çantaya koydu. Ardından da bir anda iyileşerek normal şekilde yürümeye başladı. Şahsın peşinden giden zabıta ekipleri onu yakalayarak diğer dilencilerin bulunduğu aracı bindirdi. Yakalanan şahıslar, haklarında işlem yapılmak üzere zabıta müdürlüğüne götürüldü. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER