ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 14:28

Zabıta, Kurban Bayramı için tedbirleri aldı

Zabıta, Kurban Bayramı için tedbirleri aldı


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, vatandaşların güven ve huzur içinde bir bayram geçirmesi için gerekli önlemleri aldıklarını söyledi.

Yalım, Büyükşehir Belediyesi koordinasyon toplantısında belirlenen kurban satış yerleri dışında aykırı hareket edenlere cezai müeyyidelerin uygulanmasına dair karar alındığını belirtti. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da her türlü tedbirin alınması yönünde çalışmaların tamamlandığını belirten Yalım, “Vatandaşlarımızın huzurlu ve rahat bir bayram geçirmesi amacıyla tüm zabıta ekiplerimiz görevleri başında olacaktır. Özellikle bu yıl içerisinde tahliyesi tamamlanma aşamasına gelen Çıksorut Ahırları bölgesinde büyük ve küçükbaş hayvan hareketlerine izin verilmeyecektir. Çıksorut bölgesinde her türlü toptan alım ve satışlar Türkiye’nin ilk organize besi bölgesi olan Çay Başı Besi Organize Bölgesi'nde yapılacaktır.” dedi.

Cadde ve sokaklarda kurban kesimi, alım ve satımı ile kente yakışmayacak olumsuz görüntülere müsaade edilmeyeceğini söyleyen Yalım, “Bu tür olumsuzluk tespit edilen bölgelerde tüm yasal işlemler zabıta ekiplerimizce istinasız gerçekleştirilecektir. Yaya, motorize ve karakol zabıta ekiplerimiz bayram süresince 24 saat görevlerinin başında olacaklardır. Ekiplerimiz gelen şikâyetleri anında değerlendirerek vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir bayram geçirmelerini sağlayacaklardır.” diye konuştu.

TOPLU ULAŞIM DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, Ulaşım Şube Müdürlüğü'nün bayramda ulaşım ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması ve bayram süresince toplu ulaşım hatlarında ihlal yapılmaması konusunda tedbirlerini aldığını aktardı.

Ulaşım ile ilgili bayram boyunca vatandaşların mağdur olmaması için 7/24 saat açık olan ALO 153 ihbar hattını aramalarının yeterli olacağını dile getiren Yalım, "Vatandaşlarımızın bayram süresince hiçbir olumsuzlukla karşılaşmaması için Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı tüm personel görevinin başında olacaktır.” açıklamasında bulundu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER