ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 17:30

YYÜ kampüsüne 5 bin fidan dikilecek


Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokole göre Zeve Kampüsü’ne 5 bin fidan dikilecek.

YYÜ ile Orman Genel Müdürlüğü arasında kampüsün ağaçlandırılmasına yönelik bir protokol imzalandı. Protokol, YYÜ Rektörlüğü’nde YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ile Orman Genel Müdürlüğü adına Elazığ Orman Bölge Müdürü Ata Kahya tarafından imzalandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal üniversite olarak 2013 yılında peyzaj çalışmalarına ciddi kaynak ayırdıklarını ifade ederek, “Bugün itibariyle Orman Genel Müdürlüğü işbirliği çerçevesinde bir protokol imzaladık. Orman Bölge Müdürlüğü, kampüsümüzde bir ağaçlandırma çalışması yapacak. 5 binin üzerinde fidan dikilecek kampüsümüze. Dikilen fidanların bakımını da iki yıl boyunca Orman Müdürlüğü yapacak. Bizim zaten peyzaja yönelik bu yıl için çok ciddi bir çalışmamız olacak, önemli bir bütçe ayırdık bu iş için. Bu anlamda peyzaj çalışmamıza da çok ciddi bir katkı sağlamış olacak Orman Genel Müdürlüğü. Bizim çalışmamızla birleştiğinde kampüsümüz daha düzgün, daha yeşil ve güzel bir yer olacak.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER