ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 18:09

Yüzen şehir Karaköy Limanı’nda


Dünyanın en büyük gemileri arasında yer alan 'Royal Princess' isimli gemi, Karaköy Limanı'na demirledi. Adeta bir şehri andıran geminin içinde restorandan havuza, spor merkezinden tiyatro salonuna kadar birçok faaliyet alanı bulunuyor.

Royal Princess'da yaklaşık 1 buçuk ay önce denize indirildi. 330 metre uzunluğa sahip olan gemi 3 bin 600 yolcu ve bin 500 personel taşıyabiliyor. Geminin içinde 8 farklı restoran, birçok iş yeri ve havuz bulunuyor. 19 katlı yapıya sahip olan gemi yüksekliği 67 metre olduğu için Boğaz Köprüsü’nden geçemiyor. Gemide, Barcelona ile Venedik arasında tur yapmak isteyen bir kişinin ise 200 Euro’yu gözden çıkarması gerekiyor. Gemide sigara içmenin de yasak olduğu belirtiliyor. Kazalara karşı önlem alan gemi mürettabatının sık sık tatbikat yaptığı belirtiliyor.

Gemiyle ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandıran Goldenbay Tour'un Genel Müdürü Tolgar Bıyıklı, geminin bir ay önce suya indirildiğini söyledi. Geminin uzunluğunun 330 metre olduğunu dile getiren Bıyıklı, geminin üçüncü kez İstanbul'a geldiğini ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER