ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 15:57

Yuttuğu kürdan bağırsaklarını deldi


Nihat Özsoy’un, şiddetli karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede, bağırsağının yuttuğu kürdan ile delindiği belirlendi. Hemen ameliyata alınan hastanın ince bağırsağını delen kürdan çıkartıldı.

    Babası da hekim olan Nihat Özsoy, karın ağrısı şikâyetleri geçmeyince Bursa Özel Bahar Hastanesi'ne başvurdu. Yapılan kan tahlillerinde bir enfeksiyonun olduğu anlaşılan Özsoy’un ultrason sonucu normal çıkınca uzman heyet genci ameliyata aldı. Nihat Özsoy’un bağırsağının kürdan tarafından delindiği tespit edildi. Yapılan ameliyat ile kürdan çıkartıldı.

    Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Davut Baykan, “Hastamızı tanısal amaçlı laparoskopi ameliyatına aldık. İnce bağırsağını delmiş olan kürdanı tespit edip çıkarttık. Eğer gözden kaçırılmış olsaydı bağırsaktan dışarı çıkan mikropların kana karışması sonucu hastanın hayati tehlikesi söz konusu olacaktı.” dedi

    Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Op. Dr.Ömer Kurt ise kürdan gibi basit bir cismin son derece tehlikeli boyuta gelebileceğine tıp literatüründe çok rastlanmadığını vurguladı. Başhekim Kurt, şunları kaydetti: “Hastanın kürdanı yuttuğunu hatırlamaması ve kürdanın röntgen ve ultrasonda gözükmemesi teşhisi geciktirmiştir. Burada tabi cerrahın olayı fark etmesi de çok önemlidir.”

    Ameliyattan sonra odasında dinlenen Nihat Özsoy da sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu söyledi. Özsoy, “Ağzımda kürdanla oynarken farkına varmadan yutmuşum. Şiddetli karın ağrıları çekmeye başlamıştım. Bahar Hastanesi'nin tüm yetkililerine teşekkür ediyorum.“ şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER