ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 12:29

Yusuf Yazgan’ın Ankara yürüyüşü devam ediyor

Yusuf Yazganın Ankara yürüyüşü devam ediyor


Kamu çalışanlarının hakları için İstanbul’dan Ankara’ya yürüyüş eylemi yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan’ın yürüyüşü Bolu sınırlarında devam ediyor. Bolu Dağı’na tırmanan Yusuf Yazgan, yoğun kar altında da yürüyüşüne ara vermedi.

Kamu çalışanlarının 666 Sayılı Kararname ile ellerinden alınan fazla mesai ücreti, ek ödemeleri ve ikramiyelerinin geri verilmesi, 4/C’liler ile sözleşmelilerin kadroya alınması için Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan’ın İstanbul’dan Ankara’ya başlattığı yürüyüş eylemi devam ediyor. Genel Başkan Yusuf Yazgan, yürüyüşünün 10’uncu gününde Bolu’ya ulaştı. Bolu Dağı’na tırmanışa geçen Yusuf Yazgan, yoğun kar altında da yürüyüşüne ara vermeyerek devam etti. Yazgan’ı, Büro Memur-Sen’in kadın üyeleri de yalnız bırakmadı. Büro Memur-Sen Ankara ve Bolu Kadın Komisyonu yöneticileri ve üyeleri, Bolu Dağı zirvesinde karşıladıkları Yazgan’la bir süre yürüyüş yaparak eylemine destek verdi.

    Kamu çalışanlarının ellerinden alınan hakları için yollara düştüklerini belirten Yusuf Yazgan, “Kamu çalışanlarının ellerinden alınan haklarının geri verilmesi ve 4/C’liler ile sözleşmelilerin kadroya alınması için İstanbul’dan başlattığımız yürüyüşümüze 10 gündür ara vermeden devam ediyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in fazla mesailerin ödenmesi için gerekli çalışma yapılması talimatı vermesi yaptığımız yürüyüş eylemimizde doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Olumsuz hava koşullarına rağmen yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Çalışanların tüm hakları geri verilene kadar mücadelemize devam edeceğiz.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER