ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2013 Çarşamba 07:43

Yürüyüşten memnun kalan İnce, 'Ankara'nın Bağları'nı oynadı


CHP Grup Başkanvekili Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Yalova’da düzenlenen Cumhuriyet yürüyüşüne katıldı. Yürüyüşe katılan kalabalıktan mumnun olduğunu söyleyen İnce, program sonunda çifte telli oynadı.

İnce, Ankara’ya dönmek üzere yola çıkarken Cumhuriyet Meydanı’nda gazetecilere açıklama yaptı. Cumhuriyet yürüyüşünün yoğun katılımla gerçekleştiğini söyleyen İnce, “Çakma bir takım organizasyonlarla bu işler olmaz. Cumhuriyetine sahip çıktı bugün Yalova. Yalova’da bugün bu iş bitmiştir. Türkiye var. Bakın arkadan da Ankara havası çalıyor. Bence sırada Ankara, İstanbul, İzmir var. Zaten İzmir’de sorun yok. Hiç merak etmeyin aydınlık günler bizimdir. Aydınlık karanlığı her zaman yenecektir. Ben arkadaşlarımla her zaman gurur duydum. Ben Yalovalılarla gurur duydum. Ben onları hiç mahcup etmedim. Onlar da beni mahcup etmedi. Yürü dediğimde yürüdüler, koş dediysem koştular. Andımızı kaldıranlar. Türkiye Cumhuriyeti ibaresini silenlere, Türk ordusunu dağıtanlara Atatürk’ün kenti Yalova bir büyük ders verdi. Umarın bu dersi bütün Türkiye’de vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Açıklamanan ardından İnce, 'Ankara'nın bağları' türküsü eşliğinde dans etti. Daha sonra İnci, partililer tarafından uğurlandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER