ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 21:13

Yurtdışına gidip babasının hayalini gerçekleştirilen Nazife toprağa verildi

Yurtdışına gidip babasının hayalini gerçekleştirilen Nazife toprağa verildi


Kazakistan'da öğrencileri programa götürdüğü yerde ayağının kayması sonucu havuzda düşüp boğularak hayatını kaybeden Nazife Nuriye Bilgin (22), Manisa'nın Salihli ilçesinde toprağa verildi. Eğitim gönüllüsü Nazife, babasının bir türlü gitmek isteyip de gidemediği yurt dışına giderek, babasının hayalini gerçekleştirmişti.

Kazakistan'ın başkenti Almata'da Türkçe öğretmenliği 3. sınıfta okuyan Nazife, bu ülkeye 3 yıl önce eğitim gönüllüsü olarak gitmişti. Manisa'nın Demirci ilçesinden olan Nazife, burada hem okuyor hem de yurtta görev yapıyordu. Kırkağaç Betül Koleji mezunu olan Nazife, öğrencileri programa götürmüştü. Kaldığı yerde ayağının kayması sonucu havuza düşen Nazife, o sırada kimse olmadığı için havuzda boğularak hayatını kaybetti.

Nazife'nin cenaze namazı Salihli merkez Karaman Camii'nde ikindi namazına müteakip kalındı. Cenaze namazına Nazife'nin öğretmen olan babası Feridun, annesi Pervin Bilgin ve ablası Fatıma Çakmak, yakınları, öğrenci arkadaşları, çok sayıda seveni ve vatandaşlar katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Nazife'nin tabutu tekbirlerle omuzlarda cenaze aracına kadar görüldü. Eğitim gönüllü Nazife daha sonda Salihli Çakalderesi Mezarlığı'nda ailesinin ve sevenlerinin göz yaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Yurtdışına gitmek isteyip de bir türlü gidemediğini dile getiren baba Feridun Bilgin, "Bundan 6 yıl önce 2 kızımı karşıma alarak bu isteğimi söylemiştim. Büyük Fatıma gidemeyeceğini söylemişti. Küçük kızım Nazife ise bir şey söylememişti. Aradan üç yıl geçince bana yurtdışına gideceğini söyledi. Kendisini sorduğumda 'Senin hayalini gerçekleştirmek için gideceğim.' demişti. Bu da beni çok mutlu etmişti. Kızım benim bu hayalimi gerçekleştirmişti." diye konuştu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER