ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 15:47

Yurt öğrencileri yararına kermes


“Kozan Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği” tarafından Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda kermes düzenlendi.

Kuran-ı Kerim’in okunması ile başlayan kermes etkinliğinde konuşan AK Parti Adana Milletvekili ve TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar, “Öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesini sağlamak için toplumun her kesimine görev düşüyor. O yüzden Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneğimiz önemli bir görevde bulunuyor. Buradaki ürünlerden elde edilecek gelirler değerli genç öğrencilerimize verilecek. Onlar aldıkları yardımlarla bu ülke için daha güzel şeyler yapma konusunda güç kazanacaklar. Derneğimiz bu ülkeye faydalı insanlar yetiştirmiş bir dernektir. Benimde eğitim sürecimde bir süre kaldığım ve yad ettiğim bir dernektir. Dernek yöneticilerimizi, kermesimize katkıda bulunan değerli kardeşlerimiz ve kermese iştirak eden muhterem kardeşlerimizi kutluyor, kermesimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği yetkilerinden Cumali Genç; “Kermesimiz gönüllü hanım ve beyefendi kardeşlerimiz tarafından her türlü maddi ve ticari menfaat gözetmeksizin tamamen hayır maksadı ile düzenlenmiş bir kermestir. Çağlayan, Gülbahçe, Kaleönü ve Bağlar Öğrenci yurtları olarak bu dört yurtta barınan yaklaşık 1500 öğrenci yararına düzenlenmiş bir kermestir. Giderleri tamamen bu öğrenciler yararına kullanılacaktır. Kermesimiz 12 Mayıs tarihine kadar devam edecek olup tüm halkımızı kermesimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kermesin açılışı, Milletvekili Necdet Ünüvar, Belediye Başkanı Kazım Özgan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, iş adamı Ekrem Şahin ve dernek yetkililerinden Mevlüt Gökçe, Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Yaşatma Derneği Başkanı Ali Baysal, iş adamı Alican Yüksel ve Emekli Bakanlık Müfettişi Zeki Ertürk’ün açılış kurdelesini kesmesiyle gerçekleşti.
Açılış sonrası kermesi gezen Milletvekili Ünüvar, Başkan Özgan ve beraberindekiler kermes hakkında yetkililerden bilgi alarak alışveriş yaptı.

Açılış sonunda etkinlik Gül Bahçe Kız Öğrenci Yurdu'nda eğitim gören minik öğrenciler tarafından okunan dualar ve ilahiler ile son buldu. Kermes sonrası Milletvekili Ünüvar yeni yapılan 200 yataklı Kozan Devlet Hastanesi inşaatını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER