ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 15:27

Yürek yakan aile dramı

Yürek yakan aile dramı

Elazığ'da yaşayan Göl ailesinin dramına komşusu daha fazla dayanamadı. 155'i arayıp yardım çağırdı.


Elazığ'da, 5 ferdinden 4'ü zihinsel engelli olan Göl ailesinin, lavabo ve banyosu bulunmayan zemini çamur kerpiç evde zor koşullardaki yaşam mücadelesi, komşularının ihbarıyla ortaya çıktı.
    
Özlem Göl (19) dışındaki 4 ferdi zihinsel engelli olan aile, Üniversite Mahallesi'nde yaşamını sürdürüyor. Devlet tarafından verilen yardımlardan haberdar olmayan, yaklaşık 10 yıldır yoksulluk içerisinde kötü koşullarda yaşam mücadelesi veren Göl ailesinin dramını, komşuları Gülser Tunç 155 Polis İmdat Hattı'na bildirip, yardım talep etti.
    
İhbarın ardından ailenin kaldığı eve gelen Elazığ Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Amirliği ekipleri, ailenin durumu hakkında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na bilgi verdi.
    
Zihinsel engelli baba Hıdır Göl (58), gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 senedir bu durumda yaşadıklarını belirterek, ''Önceleri günlük işlerde çalışabiliyordum. Daha sonra hastalandım. Hastalanınca insanları tanımıyorum. Aynı anda da bayılıyorum. Çocuğumu bile tanıyamıyorum'' dedi.
    
Kendisinin de rahatsızlığı bulunduğunu belirten zihinsel engelli anne Cemile Göl de, yağmur yağdığı zaman evlerinin suyla dolduğunu ve hasta olduğu için iş yapamadığını söyledi.
    
Yetkililerden ev isteyen anne Göl ''Kanepelerim su içindeydi. Kaplarım pislik dolmuştu, su içindeydi. Çamaşır makinem, buzdolabım, fırınım yok. Hiçbir şeyim yok. Burada ısınamıyorum'' diye konuştu.
    
Zihinsel engelli çocuklar oyuncak istiyor
    
Göl ailesinin zihinsel iki erkek çocuğu Bayram (18) ve Ümit (8) ise soğuk kış günlerinde ayakkabısız ya da lastik ayakkabılarla geziyor. Çocuklar, mont, ayakkabı ve oyuncak istedi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER