ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Kasım 2012 Perşembe 02:20

Yüreğir’e üç köprü daha

Yüreğire üç köprü daha


Adana Büyükşehir Belediyesi’nin merkez Yüreğir ilçesinde yapımına başladığı 3 köprü inşaatında son aşamaya gelindi.

“Akıllı Dokunuş Projesi” kapsamında kent içi trafiği rahatlatmak için PTT Evleri Mahallesi’nde DSİ sulama kanalı ile Özgür ve Kiremithane mahallelerinde de Sarıçam Deresi üzerindeki 3 ayrı köprünün yapım çalışması hummalı bir şekilde devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam ilçelerinde ana cadde ve meydanlar ile kavşaklarda düzenleme çalışmaları ile yeni bulvar açma çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Aldırmaz, “Doğu-batı, kuzey-güney ayrımı ve ilçe farkı gözetmeksizin hizmet üretmeye devam ediyoruz. Amacımız akıllı dokunuşlarla trafiği rahatlatmak, vatandaşlarımızın kent içinde rahat ve güvenli, zaman kaybetmeden bir yerden bir yere ulaşmasını sağlamak. Bu amaçla Yüreğir’in çeşitli bölgelerinde başlattığımız 3 ayrı köprü yapımında son aşamaya geldik.” dedi.

Köprülerden birinin PTT Evleri Mahallesi’nde Yeşilbulvar’da yer alan DSİ’ye ait sulama kanalı üzerine yapıldığını belirten Zihni Aldırmaz, “Bu köprü 30 metre genişliğinde 17 metre uzunluğunda olacak ve bölgedeki trafik akışını rahatlatacak. Vatandaşlarımız sulama kanalından karşıya geçmek için uzun bir yolu katetmek zorunda kalmayacak. Ayrıca itfaiyemiz olası bir yangına daha çabuk müdahale edebilecek. Sarıçam Deresi üzerine yapılacak iki köprüden biri Özgür Mahallesi’nde olacak. 44 metre uzunluğunda 30 metre genişliğindeki bu köprü D-400 Karayolu ile Kozan Yolu arasındaki ulaşımı kolaylaştıracak. Çamlıbel ile Kiremithane mahallelerini birbirine bağlayacak diğer köprü ise 46 metre uzunluğunda ve 25 metre genişliğinde olacak. Bu iki köprüyü 20 güne kadar tamamlayıp, hizmete açmayı planlıyoruz. Bu köprülerin tamamlanmasıyla daha önce 18 olan köprü sayısı 21’e çıkacak. Amacımız Adanalıların hayatını kolaylaştırmak. Bunun için çalışmalarımıza yoğun olarak devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER