ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:51

Yüreğir'de Okul Öncesi Çocuk ve Aile Şenliği

Yüreğirde Okul Öncesi Çocuk ve Aile Şenliği


Adana Yüreğir Belediyesi Mehmet Akif Kültürevi'nde 3, 4 ve 5 yaşındaki çocuklara yönelik Okul Öncesi ve Çocuk Aile Şenliği etkinliği düzenlendi. Kalabalık bir katılımın olduğu program UNICEF’in teknik desteği Milli Eğitim Bakanlığı ve Yüreğir Belediyesi’nin işbirliğinde gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitimler Şube Müdürü Filiz Türkmenoğlu ve UNICEF Proje İletişim Sorumlusu Didem Akan’ın da katıldığı şenlikte öğrencilere hikâyeler anlatıldı, çeşitli yarışmalar yapılarak çocukların okula hazırlanmalarına yardımcı olacak etkinlikler gerçekleştirildi.

Kültürevlerini yaparak eğitim hamlesi gerçekleştirdiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, güzel mekânlar inşa edilince çok güzel etkinliklerin gerçekleştirildiğini belirtti. Çelikcan, “Hizmete açılan kültür evleri çocuklarımız için birer bilgi yuvaları olmuş durumda. İyi eğitim almış ve kendini iyi yetiştirmiş gençlerle geleceğimize daha güvenle bakabiliriz. Buralarda bütün vatandaşlarımız her türlü faaliyetlerini yapabileceklerdir.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitimler Şube Müdürü Filiz Türkmenoğlu, okul öncesinde verilen eğitimlerin bir insanın tüm hayatına etki ettiğini, bu nedenle de bakanlık olarak okul öncesi eğitime büyük önem verdiklerini söyledi. Bu kapsamda ilki Yüreğir’de gerçekleştirilen erken eğitim etkinlikleriyle daha fazla çocuğun okul öncesi eğitim hizmetlerinden yararlandırılması için çalışıldığını söyledi. Programa katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER