ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Ocak 2014 Pazar 15:24

Yunan turistlere gelinlikli tanıtım ilgi gördü


Yunanistan'ın Midilli Adası'ndan Balıkesir'in Ayvalık ilçesine alışverişe gelen Yunan turistler, hudut kapısında kendilerini karşılayan gelinlik giymiş genç kızı görünce şaşkınlığını gizleyemedi.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, haftanın bir günü Ayvalık'ta kurulan bölgenin en büyük semt pazarına Yunanistan'ın Midilli Adası'ndan çok sayıda turist geliyor.
Burada, evlerinin haftalık ihtiyaçları kadar buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon ve benzeri beyaz eşyalardan da satın alan turistler, aynı gün adaya geri dönüyor.
Yunanistan'dan gelen bu talep, Ayvalık'taki birçok mağaza ve girişimciyi, özel tanıtım çalışmasına yönlendiriyor. Yunanlı turistlerin dikkatini çekebilmek için ellerinden gelen tüm olanakları zorlayan firmalar, daha fazla satış yapmaya çalışıyor.
Bu çerçevede bir gelinlik firması, Yunanlı turistleri hudut kapısında gelinlik giymiş bir genç kızla karşıladı. Turistler de Ayvalık'a inişte karşılarında bir "gelin" görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Ebru Yılmaz, giydiği gelinlikle, Yunanlılara firmasının Türkçe-Yunanca basılmış el ilanlarından dağıttı. Firmanın düzenlediği organizasyonun son derece başarılı sonuçlar vereceğine inandığını vurgulayan Yılmaz, "İlk önce çekinerek giydim gelinliği. Giydikten sonra ise çok sevdim. Bir genç kızın evlenmeden önce gelinlik giymesinin uğursuzluk getireceğine yönelik yaygın bir inanış var. İnşallah bana uğursuzluk getirmez" dedi.
Kadın ve genç kızların büyük ilgisini çeken gelinlikli tanıtıma Yunan erkekler de ilgi gösterdi. Birçok kişi, gelinlikli genç kızla fotoğraf çektirdi.
Firma yetkilileri, Yunan turistlerden 11 gelinlik siparişi aldıklarını, benzer tanıtım etkinliklerine devam edeceklerini söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER