ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 19:18

Yüksekova'da "66. Yerel Gazetecilikte Meslek İçi Eğitim Semineri"


Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Konrad Adenauer Stiftung'un (KAS) ortaklaşa düzenlediği "66. Yerel Gazetecilikte Meslek İçi Eğitim Semineri", Hakkari, Van, Şırnak ile ilçelerinde görev yapan gazetecilerin katılımıyla Yüksekova'da yapıldı.

TGC ve KAS işbirliğiyle ilçede verilen seminerde, medyanın günümüzdeki yeri ve basın özgürlüğü konularında bilgi verildi.

Semineri Yüksekova'da düzenlediği için TGC'ye teşekkür eden Kaymakam Yasin Tikdağ, bugünlerde çokça üzerinde konuşulan süreçlerin daha faydalı şekilde yürüyeceğini ümit ettiğini, TGC'nin yaptığı etkinliğin de faydalı olacağını ve sürece fayda sağlayacağını söyledi.

Türkiye'nin güç günlerden geçtiğini ancak barışa çok yakın bir dönem yaşadığını vurgulayan TGC Başkanı Turgay Olcayto ise gazetecilerin de haberlerinde barış dili kullanarak, nefret söylemlerinden ve savaş dilinden uzak durması gerektiğini belirtti.

1 Eylül Dünya Barış Günü'ndü yeni umutların yeşermesini ümit ettiğini anlatan Olcayto, "Türkiye'de ve dünyada çok sayıda kayıp bulunuyor. Cumartesi anneleri, Galatasaray Lisesi'nin önünde kayıplarını aramakla direnişlerini sürdürüyorlar.

İspanya'da, Şili'de, Arjantin'de aynı şekilde kayıplar aranıyor. Bu acılar bitmeli.1 Eylül Dünya Barış Günü'nde umarım Türkiye'de yeni umutlar yeşerir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından dört oturum halinde katılımcılara seminer verilerek sertifikaları dağıtıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER