ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 16:23

Yücelik: Hızlı trenin Erzincan'a kaydırılması bizi olumsuz etkiler

Yücelik: Hızlı trenin Erzincana kaydırılması bizi olumsuz etkiler


Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Lütfü Yücelik, hızlı tren ve kent kampüs hastanesinin şehri çok yakından ilgilendirdiğini belirterek, "İnşaat ve sağlık alanındaki yatırımların durması halinde bölge olumsuz yönde etkilenecek." dedi.

AK Parti Erzurum Milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık, ETSO Başkanı Lütfü Yücelik'i ziyaret etti. Yücelik, Milletvekili Çığlık’a, son zamanlarda şehir gündemini oluşturan Trabzon- Erzurum Hızlı Tren Hattı Projesi’ni ve inşaatı durdurulan hastane kampüsünün akıbetini sordu.

Hızlı tren ve kent kampüs hastanesinin Erzurum'u çok yakından ilgilendirdiğini hatırlatan Yücelik, "İnşaat, Erzurum’un lokomotif sektörüdür. Sağlık alanına yapılacak olan bu yatırımın durması birçok sektörü de ilgilendiriyor. Hızlı trenin 2015 yılına kaldığı ve güzergahının Erzurum’a uğramadan Erzincan-Trabzon olarak değiştirildiği duyumları bizleri üzmüştür. Bu konuların biran önce açıklığa kavuşturulması gerekir." dedi.

Erzurum Milletvekili Çığlık ise hastane inşaatının durma kararının tamamen yüklenici firmanın ekonomik durumuyla ilgili olduğunu ve yeniden ihalesi için bir sürecin beklenilmesi gerektiğini kaydetti. Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da konuyla ilgilendiğini savunan milletvekili Çığlık, "13 yeni şehir hastanesinin ihalesi yapıldı. Burada Erzurum yoktu. Çünkü Erzurum’un şehir hastanesinin temeli zaten atılmış ve inşaatı devam ediyordu. Bunun için bizim bir tane daha isteme şansımız olmadı. Tren hattının Erzurum’a uğramadan Trabzon’a gitmesi gibi bir durum olamaz. Biz hızlı tren hattının Erzurum’a mutlaka geleceğini, buradan da Karadeniz’e olan bağlantısı için Trabzon hattının yapılması istiyoruz. Bu isteğimizin de takipçisiyiz." açıklamasında bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER