ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 18:38

Yücelik: "Gün birlik günüdür"

Yücelik: "Gün birlik günüdür"


Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanlığı seçimleri Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Katılımın yüksek olduğu seçimlerde mevcut Başkan Lütfü Yücelik ve ekibi meslek gruplarını kazandı.

ETSO'da üçüncü Yücelik dönemi başladı. 35 sandıkta 2 bin 500 seçmenin oy kullandığı seçimlerde 35 meslek grubunun tamamını Yücelik'i destekleyen gruplar kazandı. Bu sonuçla 81 üyeli meclisin tamanını Yücelik ve ekibi kazanmış oldu. Prosedür gereği önümüzdeki cuma günü ETSO Meclisi toplanarak, Meclis Başkanı, Yönetimi Kurulu üyelerini belirleyecek. Yönetim Kurulu da kendi içinden yeni ETSO başkanını belirleyecek. Yönetim kurulu Lütfü Yücelik'i yeniden başkan olarak seçecek.

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından Yücelik, tebrikleri kabul etti. ETSO Başkanı Yücelik, seçim sonuçlarının ülkeye ve Erzurum'a hayırlı olmasını temenni etti. Kendisine ve yönetimine güvenen delegelere teşekkür eden Lütfü Yücelik, birlik temalı yaptığı değerlendirmede, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bize olan güveninizi asla boşa çıkarmayacağız. Bugün birlik günüdür. Aramıza fitnenin girmesine asla izin vermeyeceğiz. Bizim hamurumuzu Yunuslar, Mevlanalar ve Efe Hazretleri yoğurmuş. Bizim derdimiz Erzurum. Davamız millet oldu. Biz başkalaşamaz ve başka düşünemeyiz. Evimizi belki ihmal ettik ama asla Erzurum'u ihmal etmedik." dedi.

Seçim sonrasında ETSO Başkanlığına adaylıklarını koyan Mustafa Güvenli ile Murat Resuloğlu, seçim sonuçlarının Erzurum'a hayırlı olmasını diledi.

LÜTFÜ YÜCELİK KİMDİR?

1952 yılında Erzurum’da doğdu. İnşaat ve otomobil sektöründe çalıştı. 1987-92 yılları arasında Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yaptı. 1992 yılında ETSO’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. 2005 yılına kadar bu görevi devam ettirdi. 1993 yılında özelleştirme kapsamına alınan Aşkale Çimento Fabrikası’nın halka mal edilmesi için ER-ÇİM-SAN Yatırım Sanayii Tic. A.Ş.’nin kurulmasına önayak oldu. Halen hem ER-ÇİM-SAN Holding A.Ş.’nın hem de Aşkale Çimento Sanayi T.A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütüyor. Özellikle özelleştirme konusunda yakalanan başarıdan dolayı birçok kurum tarafından ödüle layık görüldü. Aynı zamanda Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği yapmakta. Evli ve 3 çocuk babası.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER