ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 22:27

Yüce: Öğrencilerimize bilgi yüklemek yerine, bilginin yolunu gösterelim


Ordu Sahil Koleji, öğrencilerinin hazırladığı 120 proje ve 700’ü aşkın resmi sergiliyor. Sergi açılışına katılan Vali Yardımcısı Salih Yüce, “Öğrencilerimize bilgi yüklemek yerine onlardaki zeka ve düşünceyi ortaya çıkarmak, ayrıca bilgiye ulaşmanın yöntem ve tekniklerini öğretmemiz gerekiyor. Gençlerimize bilimsel düşünce, çalışma ve araştırma alışkanlığı kazandırmalıyız. Sahil Koleji öğrencilerinin yaptıkları çalışmalarda bilginin yolunu öğrendiklerini gördüm.” dedi.

    Serginin geçen yıl yapılandan daha büyük bir ilgi gördüğünü belirten Okul Müdürü Sadi Yanık, “Amacımız, öğrencilerimizin sanatı ve bilgiyi özümseyerek, yaşayarak onlarda kalıcılığını sağlamak. Bunun yanı sıra toplumsal sorunlara duyarlı çevresindeki olayları gözlemleyebilen ve bu olaylara çözüm yollarını arayabilen fertler olarak yetiştirmek arzusundayız. Araştırmacı ruhu, derslere ilgi uyandırmak ve sevdirmek, ortak akıl çalışmalarıyla hareket etmeleri bizim için önemli. Bu sergide öğrencilerimizin yıl boyunca yaptıkları çalışmaları, çocuklarımızı destekleyen anne ve babalara, onlara rehberlik yapan görsel sanatlar dersi öğretmenlerimize, sergimize katılarak bizleri onurlandıran misafirlerimize sunuyoruz.” şeklinde konuştu.
    
    Sahil Koleji’nin sergisinin açılışına Vali Yardımcıları Salih Yüce, Yemen Bayrak, Adalet Komisyonu Başkanı Bahattin Akkan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Aydın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuri Yılmaz, Prof. Dr. Ahmet Ali Bayhan, Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan Ateştenyılmaz, Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, İl kültür Turizm Müdürü Erkan Güldüren ve çok sayıda okul velisi katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER