ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 14:50

YTÜ: Reklam panoları sansürlenmedi


Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), üniversitedeki reklam panolarının sansürlendiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Üniversiteden yapılan açıklamada, "Sosyal medyada yayılan ardından da haber sitelerine düşen Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki reklam panosunun sansürlendiği haberlerine dair bir açıklama zorunluluğu doğmuştur. Üniversitemizin hiçbir reklam panosunda üniversite yönetimi tarafından onaylanmamış bir reklamın yayınlanması mümkün olmadığından, bizim müsaade ettiğimiz bir ilana böyle bir sansür uygulamamız gerçek ve mantık dışıdır. Olay, bir reklam panosunun kağıtla kapatıldığı ihbarını alan güvenlik ekibimizin o reklam panosunu açmakta iken çekilen bir fotoğrafın, sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılması ile doğmuştur. Kimin ve neden yaptığı bilinmeyen ve bir anlam verilemeyen olay, sosyal medya fenomeni olmaya meraklı bir genç ya da art niyetli provakatif bir düşünce sonucu gerçekleşmiş olabilir." denildi.

Açıklamada, "Gençlerimiz ve akademisyenlerimizin bir biri ardında aldığı başarılar ve üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde atılan önemli adımlarla üniversitemiz adına gurur duyduğumuz bu günlerde böyle saçma ve anlamsız meselelerle uğraşmaktan hicap duyuyoruz. Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin, özellikle sınav haftasında böyle anlamsız meselelerle ilgileneceğini zannetmemekle beraber, onları ilgisini böyle tartışmalara kaydırma gayreti, bu gençlere yapılacak bir haksızlıktır." ifadelerine yer verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER