ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 21:26

Yozgat’tan Diyarbakır’a kardeşlik köprüsü

Yozgattan Diyarbakıra kardeşlik köprüsü


Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde, çoğunluğunu memur, esnaf ve iş adamlarının oluşturduğu 20 kişilik grup Diyarbakır’a gezi düzenledi.

Grup adına açıklama yapan Ahmet Yılmaz, silahların susmasıyla bu tür ziyaretlerin daha da artacağını belirterek, "Türkiye’nin her yeri bizim 76 milyon vatandaşımızın vatan toprağıdır. Her yörenin, her bölgenin kendine has ayrı bir güzelliği vardır. Bu güzellikleri hepimizin görmesi ve yaşaması gerekmektedir. Biz de bu kapsamda başta Diyarbakır olmak üzere Doğu illerimizi kapsayan bir gezi düzenledik." dedi.

Gezinin, birlik beraberlik adına kaynaşmaya vesile olduğunu kaydeden Yılmaz, "Bizler her yıl Doğu ve Güneydoğu illerimize geziler düzenliyoruz. Mardin’den, Van’dan gelen vatandaşlarımız da bizlerin bulunduğu yöreleri ziyaret ediyor. Bu tür geziler sayesinde samimi dostluklar kurduk. Tabii ki çözüm süreci adı altında başlatılan çalışmalar sayesinde silahların susması, bu birlikteliklerin ve bu tür gezilerin daha da artmasına katkı sağlayacaktır. İnşallah ülkemizde huzur ve barışın hakim olduğu kardeşlik ortamı sağlanır." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER