ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 18:17

Yozgat’ta okullar arası satranç turnuvası başladı

Yozgatta okullar arası satranç turnuvası başladı


Satranç Federasyonu Yozgat İl Temsilciliği ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği turnuva Gençlik Merkezi’nde başladı.

        Üç gün sürecek turnuvaya il genelindeki okullardan öğrenciler katıldı. Üç kategoride yapılacak yarışmada ilk gün gençler, 2. gün yıldızlar ve 3. gün ise minikler mücadele edecek. Dereceye giren öğrenciler iller arası düzenlenecek satranç turnuvasında Yozgat’ı temsil edecek.

        Yozgat Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz, düzenledikleri satranç turnuvasının yoğun ilgi gördüğünü belirtti. Sapmaz, "Gençlik Merkezi olarak öğrencilerimizi sosyal etkinliklere katılımını sağlayarak onların kendilerine olan öz güven duygusunu bu gibi yarışmalarda ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. 3 gün sürecek turnuvamıza yoğun bir katılım oldu. Turnuvanın amacı, çocuklara satrancı sevdirmek hem de zihinlerini geliştirmeye katkı sağlamaktadır. Turnuva sonunda dereceye giren öğrencilerimiz iller arası düzenlenecek turnuvada Yozgatımızı temsil edecek. Satranç her yaştan insanın yapabileceği bir spordur. Merkezimizde yine farklı spor dallarındaki kurslarımız da devam ediyor." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER