ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 18:58

Yozgat'ta göletten balık yerine hamur çıktı

Yozgatta göletten balık yerine hamur çıktı


Yozgat'ta Topçu Göleti'nin içine atılmış onlarca çuval hamur bulundu.

Yozgat Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, Topçu Göleti'ne yavru balık bıraktıkları sırada gölet içerisine atılmış un çuvallarına rastladı. Su Ürünleri Mühendisi Seyfali Ağatepe, kıyıya vurmuş çuvalları kontrol ettiğinde içerisinde hamur olduğunu fark etti. Göletin içine girerek araştırma yaptığında ise göletin derinliklerinde çok sayıda çuval olduğunu gördü. Bir kısmını sudan çıkaran Ağatepe, çok sayıda çuvalın dipte olduğunu ve çıkaramadığını söyledi.

Göletlere yavru balık bırakmak için çalışmalara katılan Yozgat Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, göletlere atık malzeme atılmasının yasak olduğunu, atanın tespit edildiğinde ise cezai işlem uyguladıklarını kaydetti. Özdemir, "Un çuvallarının üzerinde yazılan adresten yola çıkılarak gölete bu çuvalları kimin attığı tespit edilecektir." dedi.

Bu yıl 1 Temmuz'dan itibaren yürürlüğe giren yasa kapsamında ekmek yapımında kullanılan unlarda belirli miktarda kepek olması gerektiğini söyleyen Özdemir, "Bazı fırınlar bu yüzden bu un dolu çuvalları ya da ekmek yapılamayan bozulmuş hamurları atmış olabilir. Bu konuda gerekli araştırmalar yapılacak. Bu çuvalların kim tarafından atıldığı tespit edildiğinde gerekli cezai işlem uygulanacak. Göletten biz 15 çuval hamur çıkardık, ulaşamadığımız yerde de çuvallar gözükmektedir." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER