ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 15:17

Yozgat'ta 100 bin öğrenci karne aldı

Yozgatta 100 bin öğrenci karne aldı


Yozgat’ta 2012-2013 eğitim öğretim döneminde 100 bin öğrenci karnesini alarak yaz tatiline girdi.

İlde 2012-2013 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla TOKİ Mevlana İlköğretim Okulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Enver Çakıroğlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Yılmaz, PMYO Müdürü Fazlı Öcal, İl Milli Eğitim Müdür Saim Kuş, Telekom İl Müdürü Yusuf Kaplan, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Vali Abdulkadir Yazıcı ve protokol üyeleri öğrencileri tebrik ederek karnelerini ve hediyelerini verdi. Vali Yazıcı, yoğun bir maratonun ardından öğrencilerin yaklaşık 4 aylık bir yaz tatiline girdiğini belirterek, yaz dönemini, kitap okuyarak, Kur’an kurslarına giderek ve dinlenerek değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş da öğrencilerin ve öğretmenlerin yoğun bir eğitim dönemini geride bıraktıklarını ifade ederek, ailelerin çocukları ile güzel bir plan dahilinde yaz tatillerini geçirmesini istedi. Çocukları ile birlikte karne almaya gelen aileler de çok mutlu olduklarını belirterek, çocuklarının yaşadığı heyecanı kendilerinin de yaşadıklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER