ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 17:29

Yozgatlılar, simitte de indirim istiyor

Yozgatlılar, simitte de indirim istiyor


Yozgat’ta yaklaşık 4 ay önce başlayan rekabet nedeniyle 250 gram ekmeğin fiyatı 70 kuruştan 35 kuruşa düşürken, 80 gramlık simidin 50 kuruştan satılması devam etmesi vatandaşların tepkisini çekiyor.

Yıllardır ekmek fırını işletmeciliği yapan Çınar Aksoy, Yozgat'ta her yıl zaman zaman fırıncılar arasında rekabetten dolayı fiyatlarda indirime gidildiğini dile getirerek şöyle konuştu: "Şu an sadece ayakta kalma mücadelesi veriyoruz. 4 ay öncesine kadar ilimizde 250 gram ekmeğin fiyatı 60 kuruştan satılıyordu. Maliyetlerin artmasından dolayı 10 kuruş zam yapıldı. Fakat daha sonra fırıncılar arasında rekabetin başlamasıyla verilen o zam da kaldırıldığı gibi ekmek fiyatı 35 ile 50 kuruş arasında satılıyor. Bir simit ise 50 kuruştan satılıyor. Vatandaşlar bazen simitte neden indirim yapmıyorsunuz diye bize tepki gösterdiği de oluyor. Bakalım bu rekabet daha nereye kadar böyle gidecek." dedi.

Celalettin Yünel isimli vatandaş ise fırıncılar arasındaki rekabetin vatandaşlar açısından oldukça memnun edici olduğunu belirterek, "Özellikle çok nüfuslu aileler için fiyatların 25 kuruş olması çok iyi. Çünkü ekmek temel gıda olduğu için en fazla tüketilen gıdaların başında yer alıyor. Umarız aynı düşüş simitte de yaşanır. 250 gram ekmek 4 aydır 35 kuruştan satılırken 80 gram simit neden hala 50 kuruştan satılıyor. Umarız simitte de aynı derece de indirime gidilir." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER