ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 21:03

Yozgatlılar, öğretmenler korosunun türküleriyle coştu

Yozgatlılar, öğretmenler korosunun türküleriyle coştu


Yozgat’ta tamamını öğretmen ve okul müdürlerinin oluşturduğu Türk Halk Müziği korosu, verdiği konserle Yozgatlıları coşturdu.

Saz ekibinden solistlerine kadar, tamamı farklı branşlarda müziğe meraklı öğretmenlerden oluşan koro, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu'nda verdiği konserde 'her olur olmazı dengin mi sandın', 'çıt çıt çedene', 'suna’ gibi Yozgat ve Anadolu yöreleri ile özdeşleşmiş türküleri seslendirdi.

Vali Yazıcı, konser sonrası yaptığı açıklamada, öğretmenler korosunun verdiği konseri çok beğendiğini belirtti. Vali Yazıcı, "Öğretmenlerimizi kutluyorum. Müzik ruhun gıdasıdır, insanların kalbini yumuşatır, gönüllerini serinletir ve duygulandırır. Yöremiz ve diğer illerimize ait türküleri çok güzel seslendirdiler. Bu vesile emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Belediye Başkanı Yusuf Başer de konserin oldukça güzel geçtiğini belirterek, farklı illere ait yöresel türkülerin seslendirilmesinin herkes tarafından beğeniyle dinlendiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ise sene başında kurulan öğretmenlerin korosunun ikinci konserini verdiğini belirtti. Koro ekibinin tamamının saz ekibinden solistine kadar öğretmenlerden oluştuğunu ifade eden Kuş, "Bu tür etkinlikler, birlik beraberlik kaynaşma duygularının artmasına vesile oluyor. Tamamı öğretmenlerimizin oluşturduğu koromuz ikinci konserini verdi. Yöremize ve başka illerin yöresine ait türkülerimizi çok güzel okudular. İnşallah bundan sonra böyle konserleri daha sık vermek istiyoruz. Amacımız öğretmenlerimizin halkla buluşmasını sağlamak. Bu vesile ile öğretmenlerimizi tebrik ediyor ve kutluyorum." diye konuştu.

Koroyu dinlemeye gelen davetliler de konseri çok beğendiklerini belirterek, öğretmenler korosunun daha sık konser vermesini istedi. Konsere; Vali Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Recep Yalçınkaya, Belediye Başkanı Yusuf Başer, Vali Yardımcısı Kemal Şahin, İl Emniyet Müdürü Hasan Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, PMYO Müdürü Fazlı Öcal, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER