ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 22:17

Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü işyerlerinde sigara denetimi yaptı

Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü işyerlerinde sigara denetimi yaptı


Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri ilde faaliyetini sürdüren iş yerlerinde sigara denetimi yaparak sigaranın zararlarını anlatan broşür dağıttı.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen tütün ürünlerinin zararlarının önlenmesi ve kontrolü konulu broşürler il genelinde sigara denetim ekipleri tarafından esnaflar gezilerek tek tek dağıtıldı. ‘Havanı Koru’ sloganı içeren broşürlerde, 4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun'un amacı, yasanın yararları, tütün ürünlerinin nerelerde ve ne zamandan itibaren tüketilmeyeceği, yasayı ihlal edenlere ne gibi cezai işlemler uygulanacağı konuları yer alıyor.

Sağlık ekipleri, "Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak Sağlık Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda insanlarımıza dumansız hava sahası oluşturma gayretimiz devam edecek. Yapılan denetimlerde her hangi bir olumsuzluğa rastlamamış olmamız esnafımızın sigara konusunda hassasiyetini gösteriyor."dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER