ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 18:44

Yozgat Gazetesi 40 yaşında

Yozgat Gazetesi 40 yaşında


Yozgat’ta yerel olarak yayın yapan Yozgat Gazetesi 40 yaşına girdi.

    İlde, 1974 yılından bu yana yayın hayatını 23 yıl günlük, 16 yıl da periyodik olarak sürdüren Yozgat Gazetesi, 39. yayın yılını geride bırakıp 40. yıla 'merhaba' dedi. Gazetenin internetteki en yüksek trajlı günlük gazetesi olan www.yozgatgazetesi.com adlı web sitesi ise 8. yaşına girdi.

    Gazete, 40. yıldönümü dolayısıyla 16 sayfalık özel bir sayı yayınladı. Yozgat Gazetesi sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Osman Hakan Kiracı, 40. yıl makalesinde gazetenin Yozgat’ta 3 kuşak tarafından okunan bir gazete olduğunu hatırlatarak, "Gazetelerin hayatiyetine soluk veren okurlarıdır. Eğer bir gazete hemşerileri tarafından satır satır okunuyorsa, hele de seçkin bir yazar kadrosuna sahipse yıllara ve zorluklara rağmen yayımını sürdürür." dedi.

    Yozgat gazetesinin özel sayısının sütunlarına Türk basınının ünlü isimleri de yorumlarıyla konuk oldu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Bam Teli programı yapımcısı Tayfun Talipoğlu, Bilgi üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Haluk Şahin, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Nail Güreli, Prof. İsa Kayacan, Hürriyet Gazetesi yazı işleri eski kadrosunda görev yapan gazetecilerden Yalçın Bingöl, Sezai Bayar, Doğan Bulgun ve Oktay Özeskici Yozgat Gazetesi için özel olarak kaleme aldıkları yazılarıyla gazetenin 40. yıl mutluluğuna ortak oldu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER